Drzewo Roku w Polsce 2014 - rozpoczęto głosowanie na oleśnicki Dąb Dragonów

Stowarzyszenie Dla Oleśnicy oraz osoby wspierające, zgłosiły Dąb Dragonów (podobno ja go tak nazwałem) do konkursu na Drzewo Roku w Polsce. Jeśli wygramy, będzie to zauważalna i darmowa promocja Oleśnicy, a drzewo trafi na międzynarodowy konkurs. Ponadto ukaże się album ze zdjęciem naszego drzewa.

Możemy tylko liczyć na głosy oleśniczan - aktualnych i byłych, może również zaprzyjaźnionych mieszkańców powiatu. Poprzednie doświadczenia w głosowaniu na zabytki oleśnickie wykazały, że możemy się zorganizować w celu uzyskania wysokiego wyniku. W trakcie głosowania - będzie trwała promocja miasta, bo głosujący patrzą na inne drzewa i tym samym zauważają nazwę Oleśnica.

Zasady głosowania
Aby zagłosować należy wejść na stronę www.drzeworoku.pl (po 2014 r. już nieaktualne!) kliknąć w Dąb Dragonów. System poprosi o wpisanie adresu e-mail. Po zatwierdzeniu na wskazany adres wysłany zostanie link do głosowania (trzeba nieco poczekać), należy go kliknąć i system poprosi o wpisanie podanych na ilustracji kodów - jeśli będzie zgodny - nastąpi zaliczenie głosu. Może to być nieco utrudnione dla osób, które nigdy nie głosowały, ale warto poświęcić minutę dla wypromowania oleśnickiego dębu.

Można użyć jednego adresu e-mail w ciągu całego okresu głosowania. Jeżeli ktoś posiada kilka adresów e-mail, może użyć ich wszystkich.
Jesteśmy na 4. miejscu (13:44 - 02.06.2014), ale jak zacząłem pisać ten tekst byliśmy na 3. - czyli inne miasta ruszyły do glosowania.


Od autora Lokacja miasta Oleśnica piastowska Oleśnica Podiebradów Oleśnica Wirtembergów
Oleśnica za Welfów
Oleśnica po 1885 r. Zamek oleśnicki Kościół zamkowy Pomniki Inne zabytki
Fortyfikacje Herb Oleśnicy Herby księstw Drukarnie Numizmaty Książęce krypty
Kary - pręgierz i szubienica Wojsko w Oleśnicy Walki w 1945 roku Renowacje zabytków
Biografie znanych osób Zasłużeni dla Oleśnicy Artyści oleśniccy Autorzy Rysowali Oleśnicę
Fotograficy Wspomnienia osadników Mapy Co pod ziemią? Landsmannschaft Oels
Wydawnictwa oleśnickie Recenzje Bibliografia Linki Zauważyli nas Interpelacje radnych
Alte Postkarten - widokówki Fotografie miastaRysunki Odeszli Opisy wybranych miejscowości
CIEKAWOSTKI ZWIEDZANIE MIASTA Z LAPTOPEM, TABLETEM ....
NOWOŚCI