Nagroda miasta Oleśnicy - czy należy wziąć przykład z Jawora?

Szukając osiągnięć jednego z historyków trafiłem na wydawnictwo Kurier Jaworski i w nim moją uwagę zwrócił artykuł "Komu przypadnie Nagroda Miasta Jawora, a komu tytul Honorowego Obywatela Miasta Jawora? Przeczytałem go dlatego, że kilka godzin temu odbyła się sesja Rady Miasta poświęcona zmianom w przyznawaniu Nagrody Miasta Oleśnicy. W tym artykule najcenniejszy był dla mnie ostatni akapit:

"Wszystkich jaworzan zachęcamy jednocześnie do obejrzenia utworzonej w 2009 r., z inicjatywy mieszkańców, Galerii Honorowej Miasta Jawora, która znajduje się w hollu Sali Rajców Urzędu Miejskiego (II p.). Upamiętnia ona sylwetki laureatów tytułu Honorowego Obywatela Miasta Jawora oraz Nagrody Miasta Jawora. Ciekawostką jest także możliwość obejrzenia honorariów, które otrzymują laureaci tytułu HOMJ i wyróżnieni Nagroda Miasta Jawora, tj. statuetki św. Marcina z Tours oraz medalu okolicznościowego"

Okazało się, że:

Przy okazji - Paragraf 3 UCHWALY NR XXVIII/221/2013 RADY MIASTA OLESNICY z dnia 29 stycznia 2013 r. głosi - "Laureat Nagrody otrzymuje rzeźbę wraz z dyplomem". Nie napisano jaką rzeźbę. I słusznie, bo wtedy można manipulować (zmienić wykonawcę i rzeźbę). Napisano "wraz z dyplomem", a dano ostatnio jakiś tajemniczy odlew pieczęci i nie było dyplomu. Okazuje się, że uchwały Rady Miasta nie są przestrzegane, bo kto z władz miasta szanuje radnych i ich uchwały?

Na witrynie UM Jawora również pokazują symbole miasta. Na witrynie UM Oleśnicy symboli miasta nie zobaczymy. I słusznie władze miasta wstydzą się ich publikować, tylko szkoda, że takie przyjęli.

Kurier Jaworski http://www.jawor.pl/pliki/25/11_Kurier_wrzesien.pdf

Regulamin Nadania Tytulu ”Honorowego Obywatela Miasta Jawora”

Regulamin Nagrody Miasta Jawora


Od autora Lokacja miasta Olesnica piastowska Olesnica Podiebradów Olesnica Wirtembergów
Olesnica za Welfów
Olesnica po 1885 r. Zamek olesnicki Kosciól zamkowy Pomniki Inne zabytki
Fortyfikacje Herb Olesnicy Herby ksiestw Drukarnie Numizmaty Ksiazece krypty
Kary - pregierz i szubienica Wojsko w Olesnicy Walki w 1945 roku Renowacje zabytków
Biografie znanych osób Zasluzeni dla Olesnicy Artysci olesniccy Autorzy Rysowali Olesnice
Fotograficy Wspomnienia osadników Mapy Co pod ziemia? Landsmannschaft Oels
Wydawnictwa olesnickie Recenzje Bibliografia Linki Zauwazyli nas Interpelacje radnych
Alte Postkarten - widokówki Fotografie miastaRysunki Odeszli
Opisy wybranych miejscowosci
CIEKAWOSTKI ZWIEDZANIE MIASTA Z LAPTOPEM, TABLETEM ....
NOWOSCI