Metalowe opakowanie niemieckiej przesyłki wojskowej z okresu II WŚ

Jeden z oleśnickich kolekcjonerów posiada niespotykane opakowanie przesyłki wojskowej (?) w postaci metalowego pudełka. Jest to zapewne dzieło wykonane w jakimś nieprofesjonalnym warsztacie. Nie wiadomo jak zabezpieczono opakowanie przed otwarciem, aby i odbiorca mógł je bez problemu otworzyć (widać jakieś pozostałości może spawania, zgrzewania? A może są to pozostałóści przyspawanego uchwytu?). Budzą obawy ostre końce blach, które mogły poranić pocztowców - może pudełko było jeszcze w innym opakowaniu?

Nadawcą jest zapewne wojskowy w stopniu Gfr (gefreiter), a może jest to imię Otto. Podany jest chyba nr poczty polowej nadawcy.

Odbiorcą był ktoś o analogicznym nazwisku w Boguszycach, pow. oleśnicki na Śląsku.

Nikt o nazwisku Gafren(.)ke w Bogschütz (Boguszycach) do 1933 r. nie mieszkał. Może była to osoba mieszkająca w tej miejscowości po tym terminie. Na pudełku są i inne napisy - może ktoś z czytelników potrafii je odczytać i pomoże rozwikłać zagadkę tego opakowania?

Ciekawostką jest zastosowanie metalowego pudełka i rodzaj zamknięcia utrudniający sprawdzenie paczki przez celników i cenzurę (żandarmerię). Czy był to rodzaj poczty specjalnej? Widać na nim jakąś naklejkę (pocztową?) z numerem. A może był to rodzaj kuferka żołnierza, w którym trzymał medale, listy, zdjęcia, trofea itp. i który zapewniał ochronę od niewielkiego pożaru. Taki kuferek odsyłano w razie śmierci żołnierza pod podany adres.Od autora Lokacja miasta Oleśnica piastowska Oleśnica Podiebradów Oleśnica Wirtembergów
Oleśnica za Welfów
Oleśnica po 1885 r. Zamek oleśnicki Kościół zamkowy Pomniki Inne zabytki
Fortyfikacje Herb Oleśnicy Herby księstw Drukarnie Numizmaty Książęce krypty
Kary - pręgierz i szubienica Wojsko w Oleśnicy Walki w 1945 roku Renowacje zabytków
Biografie znanych osób Zasłużeni dla Oleśnicy Artyści oleśniccy Autorzy Rysowali Oleśnicę
Fotograficy Wspomnienia osadników Mapy Co pod ziemią? Landsmannschaft Oels
Wydawnictwa oleśnickie Recenzje Bibliografia Linki Zauważyli nas Interpelacje radnych
Alte Postkarten - widokówki Fotografie miastaRysunki Odeszli Opisy wybranych miejscowości
CIEKAWOSTKI ZWIEDZANIE MIASTA Z LAPTOPEM, TABLETEM ....
NOWOŚCI