Statystyki oglądalności strony za 2010 r.
Dodano statystyki dla 2013 i 2014 r.

Jeszcze nie opanowałem wszystkich niuansów programu do analizy oglądalności strony i podawanych statystyk. Nie wiem, co niektóre z nich przedstawiają. Ale te, które rozumiem (jak mi się wydaje?) - podaję niżej.

Jak wynika z powyższej tabeli - w 2010 r. oglądało stronę ok. 157 tys. internautów unikatowych czyli dziennie ok. 430 (w tym przypadku pomija się wchodzących powtórnie) i ok. 203 tys. wizyt (w tym przypadku odnotowano każdą podwójną, potrójną itd. wizytę tej samej osoby).
W 2009 r. było odpowiednio ok. 133 tys. i 170 tys. internautów. Czyli w 2010 r. nastąpił wzrost oglądalności.

Z prawej tabelki widać, że latem (jak zwykle) jest najmniej odwiedzających stronę. W grudniu było także mniej czytelników, gdyż często i po kilka godzin nie można było wejść na stronę (nawet miałem e-maile, czy nie zawiesiłem strony). Zadziwiający jest m-c październik, gdzie padł z niewiadomych powodów rekord oglądalności, lub pojawił się błąd.

Niżej pokazano jakie odsłony najczęściej czytelnicy oglądali w 2010 r.

Z powyższej tabeli wynika, że Tych odsłon jest aż 2392 (?). Najczęściej internauci czytali odsłonę o karach, Podiebradach i walkach w Oleśnicy. Cieszę się, że czytelnicy zaczęli częściej czytać o herbie Oleśnicy, który "dzięki" burmistrzowi Bronsiowi ma najwięcej błędów heraldycznych i rysunkowych w Polsce. Może dzięki czytelnikom uda się zmienić tę nienormalną sytuację. Dalej widać zainteresowanie Zbigniewem Podurgielem, którego władze Oleśnicy skazały za krytykę na zapomnienie.

Dodano 19.11.2014 r.
Obecnie chciałem sprawdzić jak zmieniły się statystyki oglądalności. Widać, że uległ zmianie program statystyczny na "moim" serwerze i jest anglojęzyczny.

Okazuje się, że w 2013 r. w październiku oglądało stronę średnio 926. internautów dziennie,  a po roku - w październiku 2014 r. oglądalo ją średnio 981 internautów dziennie

W listopadzie tego roku, w ciągu ostatniego tygodnia (pomiędzy 12-17 listopada) w okresie wyborów burmistrza Oleśnicy oglądało ją średnio prawie 1100 osób dziennie.

W dalszym ciągu nie mam czasu zagłębić się w te statystyki. Nie wiem czy te wykresy i informacje są miarodajne. Przydałaby się ocena specjalisty, bo sam jestem zaskoczony tymi wynikami. Jeden z internautów (Krzysztof O.) stwierdził, że nie budzą wątpliwości. Pomimo tego z chęcią całość przedstawię do oceny specjaliście, który je może skomentuje, bo dodatkowych informacji jest bardzo wiele.

Wniosek jest jeden - ciągle wzrasta ranga tej strony i staje się ona, zdaniem internautów, istotnym elementem opiniotwórczym w Oleśnicy.


Od autora Lokacja miasta Oleśnica piastowska Oleśnica Podiebradów Oleśnica Wirtembergów
Oleśnica za Welfów
Oleśnica po 1885 r. Zamek oleśnicki Kościół zamkowy Pomniki Inne zabytki
Fortyfikacje Herb Oleśnicy Herby księstw Drukarnie Numizmaty Książęce krypty
Kary - pręgierz i szubienica Wojsko w Oleśnicy Walki w 1945 roku Renowacje zabytków
Biografie znanych osób Zasłużeni dla Oleśnicy Artyści oleśniccy Autorzy Rysowali Oleśnicę
Fotograficy Wspomnienia osadników Mapy Co pod ziemią? Landsmannschaft Oels
Wydawnictwa oleśnickie Recenzje Bibliografia Linki Zauważyli nas Interpelacje radnych
Alte Postkarten - widokówki Fotografie miastaRysunki Odeszli
Opisy wybranych miejscowości
Szukam sponsora do wydania książki o zamku oleśnickim
CIEKAWOSTKI ZWIEDZANIE MIASTA Z LAPTOPEM, TABLETEM ....
NOWOŚCI