Oleśnica ma swoje logo
Słońce i wieże


(Notatka prasowa). Słońce i dwie wieże - to symbole, jakie znalazły się w nowym logo Oleśnicy. Autorem jest Przemysław Węgrzyn, student pierwszego roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych. Za zwycięstwo w konkursie otrzyma 3,5 tys. złotych.
Na konkurs, ogłoszony przez oleśnicki zarząd miasta, wpłynęło 35 propozycji. Wszyscy uczestnicy byli zobowiązani przedstawić logo w dwóch wersjach: kolorowej, uwzględniającej czerwono-żółto-białe barwy miasta oraz czarno-białej. Sam znak miał zaś - jak zażyczyli sobie organizatorzy - odzwierciedlać współczesnego ducha Oleśnicy, którego charakteryzują: dynamizm, optymizm, otwarcie, perspektywy rozwoju gospodarczego. Powinien mieć również lekką, nowoczesną formę plastyczną i wzbudzać pozytywne odczucia.
Projekt autorstwa Przemysława Węgrzyna uzyskał 196 spośród 210 możliwych do zdobycia punktów. Zdaniem prof. Aleksandra Dymitrowicza z ASP, w zaproponowanym znaku jest ruch i dynamizm, pozytywny element - słońce oraz odwołanie do tradycji - wieże.
Elżbieta Guzowska

Uwaga autora strony www. Logo to dobrze wygląda i odzwierciedla założone cele wówczas, jeśli jest przedstawione w dużych wymiarach i w kolorze. Niestety, często się zdarza, że umieszczone bywa na papierach listowych (mały format) i niekiedy jako czarno-białe (wydruk z drukarki cz-b). Traci ono wówczas swoje zalety i jest wówczas niezrozumiałym znakiem graficznym.


Od autora Lokacja miasta Oleśnica piastowska Oleśnica Podiebradów Oleśnica Wirtembergów
Oleśnica za Welfów
Oleśnica po 1885 r. Historia miasta w skrócie Zamek oleśnicki Kościół zamkowy
Inne zabytki Fortyfikacje Herb Oleśnicy Herby księstw Drukarnie Ciekawostki (ponad 400 tematów)
Książęce krypty
Kary - pręgierz i szubienica Pomniki Wojsko w Oleśnicy NumizmatyWalki w 1945 r.
Renowacje zabytków
Biografie znanych osób Zasłużeni dla Oleśnicy Artyści oleśniccy
Autorzy
Rysowali Oleśnicę Fotograficy Wspomnienia osadników Mapy
Co pod ziemią? Landsmannschaft Oels Wydawnictwa oleśnickie Recenzje
Bibliografia Linki Podziękowania Księga gości Dopisz się do księgi Zauważyli nas
Alte Postkarten - widokówki Fotografie miastaRysunki Interpelacje radnych Odeszli
Nowości
Szukam sponsora do wydania książki